Wystawy

30 krótkich historii o muzyce

W Sali Koncertowej  Zespołu Państwowych szkół Muzycznych w BB znalazłem się za sprawą rodziców, których dzieci uczyły się tutaj. Kilka lat temu było pierwsze podejście – niespecjalnie udane. Potem jakaś kolejna okazja. W końcu materiał wydał mi się na tyle udany, że go zaprezentowałem na FB.  Nie pamiętam czy to ja zaproponowałem zdjęcia z kolejnych koncertów czy też Szkoła zaprosiła mnie? Ważne, że chwyciło. Potem pojawiły się dobre opinie muzyków, publikacje. I poszło.

Trafiło na podatny grunt bo słuchanie muzyki jest mi bliskie nie od dziś. Na dodatek Sala Koncertowa daje mi luksus pracy w pojedynkę. To trochę jak indywidualne sesje z muzykami, na żywo.

Kiedy pojawiła się myśl o wystawie? Może po kilku rozmowach z bohaterami zdjęć, zadowolonymi z efektu? Na pewno - po sukcesach fotografii z jednego z koncertów fortepianowych. Zdjęcie zaistniało w sieci ciesząc się na tyle   dużym powodzeniem, że zapragnąłem pokazać więcej.

Szkoła pomysł podchwyciła  i  25 krótkich historii o muzyce  jest.

Premiera wystawy odbyła się w Sali Koncertowej PZSM w Bielsku Białej, następnie wystawa została przeniesiona do bielskiego Ratusza. Teraz trafia do Galerii Teatru KOREZ – wzbogacona o kilka zdjęć.

 

Ignacy '50

FOTO