Teatr Korez Teatr Korez
 • KASA BILETOWA
  CZYNNA  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU (OPRÓCZ ŚWIĄT)  W GODZ. 14:00-18:00 I GODZINĘ PRZED SPEKTAKLAMI.

  TELEFON: 32 785 70 15

   

   WAŻNE: W KORYTARZU, W SZATNI SAMOOBSŁUGOWEJ, NA WIDOWNI I W GALERII TEATRU KOREZ OBOWIĄZUJE ZASŁANIANIE UST I NOSA!

   

 • | Zarejestruj| Zaloguj
Wydarzenia gościnne

Pieśni serca

to sentymentalny koncert Alexandra Maceradi, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty. Do tej pory swój talent dzielił między Polskę i słoneczny Krym. Wielu spośród jego słuchaczy miało okazję zwiedzić tę magiczną krainę, dziś Alexandr jest praktycznie człowiekiem bez ojczyzny, bo przecież nikt nie zostaje uchodźcą z wyboru. Muzykę Alexandra przenika wielki smutek, smutny i piękny jest jego recital, a właściwie sceniczny spektakl, taka muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każda  pieśń jest wołaniem o istnienie, że jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu.  Sięga w nim do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów , do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów, Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma, Wertyńskiego , porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek wolnej pieśni.

 Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę duszy zbuntowanego tułacza-emigranta.

Pozwólcie więc poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, wolności, przeszłości i pamięci ...

 

Z powodzeniem Alexandr prezentował swój program w Teatrach w Katowicach, Operze Bytomskiej, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w Sali Kongresowej w Warszawie, Piwnicy pod Baranami, ale również w innych, nieraz bardzo kameralnych miejscach.

Może warto zastanowić się, czy w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń.....