Wydarzenia gościnne

Satyra na sztukę współczesną

scenariusz, reżyseria, scenografia: Agata Przewieźlik

muzyka: Daniel Misiak

na scenie: Daniel Misiak, Żaneta Kiełczewska, Paulina Rekus, Małgorzata Diduszko, Julia Kamińska, Aneta Staszewska

reżyseria światła: Sergiusz Brożek

czas trwania: 90 minut

 

Bazgroły na obrazie, które uznane są za dzieło sztuki? O co w tym chodzi? Czy taki obraz może stworzyć każdy? Tego widzowie dowiedzą się oglądając Satyrę na sztukę współczesną. Główny bohater sztuki, Tymon Tymonowicz to artysta, którego codzienność jest wyjątkowo niecodzienna. Odwiedzają go w pracowni „dziwaczne” osoby; niespełniona poetka, która pisze o wszystkim i o niczym jednocześnie, bo, jak twierdzi: „krytykom nic się nie podoba”, jest też młoda aktorka, która za wszelką cenę chce zrobić oszałamiającą karierę, a z konieczności gra w reklamach i serialach paradokumentalnych oraz była piosenkarka, gwiazda lat 90-tych, która lata sławy ma już za sobą, co jest jedną z przyczyn jej przewlekłej depresji. Tymon przebywa w swojej pracowni wśród przyjaciół oraz szklaneczek i buteleczek wypełnionych alkoholem. Alkohol stanowi skuteczne źródło pocieszenia dla całej grupy, lecz stwarza pewną niedogodność. Po alkoholu „urywa się film”...

Premiera Satyry na sztukę współczesną: 5 stycznia 2024 r.

 

 

Teatr Nie Do Wiary

Powstał w 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Pomysłodawczyni założenia teatru; reżyserka i scenarzystka, a jednocześnie instruktor sztuki oraz aktorzy poznali się w pracowni artystycznej Centrum Wystawienniczego MOKIS w Pyskowicach, w której realizują się artystycznie poprzez malarstwo, rysunek, rzeźbę i szycie. Mimo to, Satyra na sztukę współczesną jest tylko częściowo oparta na faktach, a w dużej mierze na wiedzy, przemyśleniach i bezpośredniej obserwacji środowiska artystów.

Grupa Teatru Nie Do Wiary jest artystycznie wszechstronna, spektakle są w pełni autorskie, począwszy od pomysłu, poprzez scenariusz, muzykę, kostiumy, po scenografię i rekwizyty. W ten sposób pracuje jedyny w swoim rodzaju zespół teatralny!

 

Teatr Nie Do Wiary:

facebook.com/TeatrNieDoWiary

[email protected]

FOTO

MOKIS w Pyskowicach, Dariusz Kotylak