Teatr Korez Teatr Korez
 • KASA BILETOWA
  ☎️ 32 785 70 15

  CZYNNA: OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU (OPRÓCZ ŚWIĄT)  W GODZ. 14:00–18:00 ORAZ GODZINĘ PRZED KAŻDYM SPEKTAKLEM

   UWAGA! Od 26 czerwca do 31 sierpnia kasa teatru będzie nieczynna. Repertuar na wrzesień zostanie opublikowany między 20 a 30 sierpnia i w tym okresie będzie możliwy wyłącznie zakup biletów online - do kasy zapraszamy od 1 września. 

   

   

 • | Zarejestruj| Zaloguj
Wystawy

Znaki czasu

Prezentowana w Galerii Teatru Korez wystawa prac malarskich Lecha Kołodziejczyka pt. ZNAKI CZASU obejmuje kilka cykli, z których najważniejsze to KOSMOGONIE, KSIĘGA SŁOŃCA, GŁOWY, AXIS MUNDI oraz KOSMICZNY OGRÓD. Obrazy te stanowią osobistą reakcję artysty na dynamiczną, niezwykle zmienną sytuację w tzw. przestrzeni zewnętrznej w ostatnich kilkudziesięciu latach, która w ostatnim czasie przybrała bardzo nieprzyjazną, złowrogą, pełną zagrożeń i lęków postać. To wszystko co dzieje się obecnie na terytorium Ukrainy przeraża i stanowi niespotykane do tej pory zagrożenie w skali globalnej. Wiara autora w medium jakim jest obraz malarski, zdolny wyrazić ogrom prywatnych doznań, wewnętrznych poruszeń, emocji, przeżyć oraz wielu egzystencjalnych doświadczeń, staje się tutaj szczególnym zapisem owych znaków czasu, wobec których nie sposób przejść obojętnie, lekceważąc to wszystko, co tak dotkliwie spotyka obecnie nas wszystkich.

Lech Kołodziejczyk  - profesor w Instytucie Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor ponad 100 wystaw indywidualnych na terenie kraju i zagranicą. Jego dorobek artystyczny obejmuje kilkaset obrazów realizowanych od początku lat 80 tych. Składający się na takie cykle  malarskie jak KOSMOGONIE, KSIĘGA SŁOŃCA, GŁOWY. WIRTUALNE IKONY, AXIS MUNDI. KOSMICZNY OGRÓD. Jego liczne eseje, związane z próbą opisu własnej działalności artystycznej w kontekście aktualnej przestrzeni kreacyjnej, zawarte są w publikacjach naukowych wydanych przez Wydawnictwo UŚ. Ostatnio pracuje nad zbiorem esejów pt. OD WZNIOSŁOŚCI DO DOWOLNOŚCI.

W trakcie wydarzenia odbędzie się występ zespołu muzycznego 
KSMicroband

FOTO