Teatr Korez Teatr Korez
 • KASA BILETOWA
  ☎️ 32 785 70 15

  CZYNNA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU (OPRÓCZ ŚWIĄT) W GODZ. 14:00–18:00 ORAZ GODZINĘ PRZED KAŻDYM SPEKTAKLEM

   UWAGA! Od 24 czerwca do 1 września kasa jest NIECZYNNA.

   Biuro Teatru jest nieczynne od 29 czerwca do 18 sierpnia. 

   

   

   

 • | Zarejestruj| Zaloguj
Spektakle Korezu - archiwalne

Katechizm Białego Człowieka

Repremiera

Na scenie: Hubert Bronicki

Tekst: Jarosław Murawski
Reżyseria: Mirosław Neinert
Czas trwania: 75 minut (bez przerwy)
Koprodukcja z Teatrem Rawa

Prapremiera spektaklu w wykonaniu Huberta Bronickiego i reżyserii Mirosława Neinerta, na podstawie tekstu Jarosława Murawskiego obyła się 12 kwietnia 2013 roku na scenie Teatru Korez. Przez kolejne lata spektakl cieszył się zainteresowaniem widzów w całej Polsce, wzbudzając dreszcz emocji, salwy śmiechu, burze owacji, święte oburzenie.
W znamienną - szóstą - rocznicę tytułu, Teatr RAWA i Teatr Korez zapraszają na repremierę Katechizmu... pod hasłem:
Co stało się z Białym Człowiekiem po dobrej zmianie?


Bracia i Siostry!

Drodzy Pielgrzymi!

Dołóżcie starań, by wziąć udział w tym wspaniałym modlitewnym spotkaniu organizowanym przez firmę „Pielgrzymka z Klasą Piotr Gawron sp. z o.o.” pod duchowym przewodnictwem Księdza Marka. Za cenę biletu wstępu macie szansę na zbawienie, a ponadto wykupiony obiad w hotelu „Pod Strzechą”, gdzie dostąpicie okazji zakupu po promocyjnych cenach innowacyjnych technologicznie garnków Perptera. Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się w intencji obrony wiary i wolności naszej Ojczyzny – Polski, matki, która wiele wycierpiała i wciąż na nowo cierpi. Informuje się także, że w tym roku będziemy drukować nowy śpiewnik z aktualnymi pieśniami (6,50 zł/szt., 2 szt.=10 zł) – stare śpiewniki są nieważne.


CYTATY :

Czy porządny chrześcijanin powinien myśleć o Murzynach? Ja często myślę o Murzynach. I o innych, którym nie było dane poznać wiary Chrystusa. Żal mi ich.

Czy są pederaści? NIE MA.
Czy jest religia na maturze?... Jest! Jest! Jest!

Czy chrześcijanin powinien dawać jałmużnę?
Prawdziwy chrześcijanin nie daje dlatego, że tak mu każe religia. Bezrefleksyjnie, z automatu. Tak robią muzułmanie. Chrześcijanin daje, a dając myśli, co dalej. Dokąd te jego pieniądze powędrują. Dlatego nigdy nie daję Cyganom i żulom.

Prezerwatywy powinniśmy rozdawać, ale dziurawe. No ile to kioskarkę kosztuje, żeby podziurawić? Nic nie kosztuje, a czyn patriotyczny. I do zbawienia bliżej.

Ja jestem za in vitro. Tylko dla polskich par. Dwupłciowych i wierzących. Księża? Zmienią zdanie jak się zorientują, że to nam może pomóc. Jak się nie będziemy rozmnażać, zrobią to za nas muzułmanie. I zamiast kościołów będziemy mieć meczety i zawodzenie z samego rana. Nie będzie już można w Polsce spać spokojnie. Tego chcecie?

Arabowie nienawidzą chrześcijan, dlatego celowo nie domywają sałat, żeby nas te ich afrykańskie bakterie załatwiły.

Ostatnio ktoś mnie pytał, czy należy modlić się przed zjedzeniem kebaba. Pani się śmieje, ale to wcale nie jest śmieszne pytanie.

Dla niektórych Steve Jobs był Bogiem. Zastanawialiście się dlaczego Jobs nazwał firmę Apple? Dlaczego dał jej logo w kształcie jabłka? Tak wygląda kuszenie Anno Domini 2013.

Ja potrafię otwarcie mówić o uczuciach. I o seksie. Skoro istnieje coś takiego jak seks i mamy z tego przyjemność, to znaczy, że Bóg tak chciał.

 

FOTO

Jeremi Astaszow / ASTASHOW studio