Barbara Lubos

Aktorka

w Korezie od 2004 roku. Żywioł aktorski. Cecha charakterystyczna: myli imiona scenicznych partnerów, rude włosy, temperament. Związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, później Teatrem Zagłębia, od 2005 roku z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Laureatka XVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1995 roku. W 1999 roku otrzymała wyróżnienie na II Festiwalu Teatrów Dramatycznych w Zabrzu za rolę Elżbiety Bam w spektaklu Tango Oberiu 1928 (reż. Ł. Czuj). Jest także laureatką Złotej Maski za role Iriny w Trzech Siostrach A. Czechowa oraz Marii w Wieczorze Trzech Króli W. Szekspira z Teatru Zagłębia w Sosnowcu (2001 r.). Rok później otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry w dziedzinie kultury za kreację aktorską w monodramie Kamień. Rzecz o Edycie Stein. W tym samym roku była nominowana do Złotej Maski za rolę Księżnej Himalaj w Operetce W. Gombrowicza i Racheli w Weselu St. Wyspiańskiego w 2002 roku. Zagrała jedną z ról w drugim sezonie serialu fabularnego Głęboka woda oraz w filmach: Angelus (reż. L. Majewski), Barbórka (reż. M. Pieprzyca), Zgorszenie publiczne reż. (M. Prykowski), Drzazgi (reż. M. Pieprzyca), a w 2011 roku otrzymała Nagrodę Aktorską im. Elżbiety Czyżewskiej na 7. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Nowym Jorku za główną rolę w filmie Ewa.

 

W Teatrze Korez występuje aktualnie w spektaklach:
- CHOLONEK – jako Michcia,
- MIŁOŚĆ I POLITYKA – jako Pauline, Żona Ministra,
- SWING – jako demon seksu, Agata
- NERWICA NATRĘCTW – jako Klara, laborantka,
- KTO NIE MA, NIE PŁACI – jako Andżela

Spektakle archiwalne:
- DIETRICH I LEANDER

NEWSLETTER

Wiadomości z pierwszej ręki

Podaj swój adres i nie przegap niczego co się u nas dzieje

 BILET IN BLANCO 

Znakomity pomysł na prezent!

Teraz można kupić bilet do Korezu bez podawania tytułu ani daty spektaklu - te posiadacz biletu wybiera samodzielnie.

 Dowiedz się więcej! / KUP 

CZYNNA PN-PT (OPRÓCZ ŚWIĄT)
W GODZ. 14:00 - 18:00
ORAZ GODZINĘ PRZED SPEKTAKLEM
Godzinę przed imprezą gościnną (biletowaną) kasa prowadzi wyłącznie obsługę tego wydarzenia - nie ma wtedy możliwości rezerwacji i zakupu biletów na inne spektakle.